DOSTINEX Użycie doustne, skutki uboczne, interakcje, zdjęcia, ostrzeżenia i dawkowanie – webmd

Tablet Dostinex – Zastosowanie, skutki uboczne i więcej

Ten lek stosuje się w leczeniu wysokiego poziomu hormonu prolaktyny w twoim ciele. Wysoki poziom prolaktyny u kobiet może powodować objawy, takie jak niechciane mleko matki i pominięte okresy i mogą powodować trudności z zajściem w ciążę. Wysoki poziom prolaktyny u mężczyzn może powodować objawy, takie jak powiększone piersi i zmniejszone zdolności seksualne/pragnienie. Cabergolina jest lekiem Ergot i działa poprzez blokowanie uwalniania prolaktyny z przysadki mózgowej.

Jak używać tabletu Dostinex

Weź ten lek z ustami z jedzeniem lub bez, zwykle dwa razy w tygodniu lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

Dawkowanie opiera się na chorobie i odpowiedzi na leczenie (poziomy prolaktyny). Twój lekarz rozpocznie od niskiej dawki i powoli zwiększy dawkę w ciągu kilku miesięcy, aby zmniejszyć skutki uboczne. Uważnie postępuj zgodnie z instrukcjami lekarza.

Regularnie przyjmij ten lek, aby uzyskać jak najwięcej korzyści. Aby pomóc Ci pamiętać, zaznacz dni w kalendarzu, kiedy musisz wziąć leki.

Powiedz lekarzowi, czy twój stan utrzymuje się lub pogarsza.

Skutki uboczne

Mogą wystąpić nudności, wymioty, rozstrój żołądka, zaparcia, zawroty głowy, zawroty głowy lub zmęczenie. Jeśli którykolwiek z tych efektów utrzymuje się lub pogarsza, niezwłocznie powiedz lekarza lub farmaceutę.

gdzie kupic sterydy – w przypadku kulturystyki mozna odwiedzic sterydysklep w Polsce

Pamiętaj, że ten lek został przepisany, ponieważ twój lekarz ocenił, że korzyść dla ciebie jest większa niż ryzyko skutków ubocznych. Wiele osób używających tego leku nie ma poważnych skutków ubocznych.

Poinformuj swojego lekarza od razu, jeśli pojawią się którekolwiek z tych rzadkich, ale poważne skutki uboczne: uporczywy kaszel, zmiany psychiczne/nastroju (takie jak nerwowość), niezwykłe silne pragnienia (takie jak zwiększone hazard, zwiększone pragnienia seksualne), zmiany wzroku, bolesne miesiączki, piersi, piersi, piersi, piersi, piersi, piersi Ból, objawy niewydolności serca (takie jak duszność, obrzęk kostki/stopy, niezwykłe zmęczenie, niezwykłe/nagłe przyrost masy ciała).

Od razu uzyskaj pomoc medyczną, jeśli masz poważne skutki uboczne, w tym: ból w klatce piersiowej, oznaki problemów z nerek (takie jak zmiana ilości moczu, ból dolnej/flanki).

Bardzo poważna reakcja alergiczna na ten lek jest rzadka. Jednak szukaj natychmiastowej pomocy medycznej, jeśli zauważysz jakiekolwiek objawy poważnej reakcji alergicznej, w tym: wysypka, swędzenie/obrzęk (szczególnie twarzy/języka/gardła), poważne zawroty głowy, kłopoty z oddychaniem.

To nie jest pełna lista możliwych skutków ubocznych. Jeśli zauważysz inne efekty nie wymienione powyżej, skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.

W USA – zadzwoń do lekarza, aby uzyskać porady medyczne na temat skutków ubocznych. Możesz zgłosić skutki uboczne do FDA na 1-800-FDA-1088 lub na stronie www.FDA.Gov/MedWatch.

W Kanadzie – zadzwoń do lekarza, aby uzyskać porady medyczne na temat skutków ubocznych. Możesz zgłosić skutki uboczne dla Health Canada pod numerem 1-866-234-2345.

Środki ostrożności

Przed przyjęciem kabergoliny powiedz lekarzowi lub farmaceucie, jeśli jesteś na nią uczulony; lub inne leki ergot (takie jak ergotamin); lub jeśli masz jakieś inne alergie. Ten produkt może zawierać nieaktywne składniki, które mogą powodować reakcje alergiczne lub inne problemy. Porozmawiaj ze swoim farmaceutą, aby uzyskać więcej informacji.

Przed użyciem tego leku powiedz lekarzowi lub farmaceutę swoją historię medyczną, zwłaszcza: chorobę wątroby, wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie), choroby zastawki serca, nieprawidłowe blizny/pogrubienie podszewki w płucach/serca/za brzuchem (płuc/ zwłóknienie osierdziowe/zaotrzewnowe).

Ten lek może spowodować zawroty głowy. Alkohol lub marihuana (marihuana) może sprawić, że będziesz bardziej zawroty głowy. Nie prowadzić, używaj maszyn ani nie rób wszystkiego, co wymaga czujności, dopóki nie będziesz w stanie tego bezpiecznie zrobić. Ogranicz napoje alkoholowe. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli używasz marihuany (marihuana).

Aby zmniejszyć ryzyko zawrotów głowy i zawroty głowy, wstań powoli, gdy wznosi się z pozycji siedzącej lub leżącego.

Przed operacją powiedz lekarzowi lub dentystę o wszystkich stosowanych produktach (w tym lekach na receptę, lekach niepriszowych i produktach ziołowych).

Podczas ciąży leki ten należy stosować tylko wtedy, gdy jest to wyraźnie potrzebne. Omów ryzyko i korzyści z lekarzem.

Nie wiadomo, czy ten lek przechodzi do mleka matki. Jednak ten lek może wpływać na produkcję mleka matki. Karmienie piersią podczas stosowania tego leku nie jest zalecane. Skonsultuj się z lekarzem przed karmieniem piersią.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top